Bize Ulaşın

Zumba

Fitness, hayatımızın her alanında olması gereken bir spor dalı olarak karşımıza çıkıyor. Fitness sporunun bir çeşidi olan zumba ise dans ile beraber yapılan özel bir spor olmaktadır. Eğer siz de zumba gibi herhangi bir spor dalı ile ilgilenmek ve vücudunuzu korumak istiyorsanız hemen Kütahya şehrinde bulunan spor akademisine başvurarak antrenmanlara ve aktivitelere başlayabilirsiniz.

Zumba Hakkında Bilgi
1990’lı yıllarda Kolombiya’da ortaya çıkan zumba, dansçı ve koreograf bir kişi tarafından üretilmiştir. Dans fitness programı olan spor dalı, çeşitli dans figürleri ile vücuda olumlu etkiler sağlar. Zumba ile birlikte kumbiya, hip-hop, salsa, savaş sanatları gibi pek çok dans hareketi bulunur. Bu hareketler ile birlikte uygulanan spor dalı, genellikle toplu bir şekilde yapılmaktadır.

1986 yılında doğaçlama dans müzikleri ile başlayan fitness, Kolombiya’da popüler bir hale gelir. 1999 yılında Amerika’da yayılmaya başlayan zumba, gittikçe yayılmaya ve büyümeye başlar. 2002 yılında zumba ile ilgili diskler piyasaya sunulmuştur. Bunun yanı sıra bu spor dalı ile ilgili bir video oyunu dahi bulunmaktadır. Günümüzde dünyanın pek çok bölgesine yayılan zumba ülkemizde de yer almaktadır.

Nasıl Yapılmalı?
Zumba ile fitness yapmak oldukça kolaydır. Bir spor salonunda toplu bir şekilde yapılan zumba, çalışmaya katılan her kişinin uyumlu bir şekilde aynı hareketleri yapması ve müzik eşliğinde dans etmesi şeklinde uygulanmaktadır. Zumba yaparak hem kendinizi çok yormaz hem de vücudunuz için faydalı bir fitness uygulamış olursunuz. Kütahya Spor Akademisi bu konuda siz değerli müşterilerine kaliteli bir fitness hizmeti sunmaktadır.

Sağlığa Olumlu Etkileri
Dans eşliğinde ve fitness şeklinde yapılan zumbanın sağladığı faydalardan birisi mutluluk hormonlarını salgılamasıdır. Yapılan her spor sağlık açısından olumlu faydalar sağladığı gibi mutlu olmanıza da yarar. Bundan dolayı bu sporu yaparken hem rahatlar hem de hayata daha pozitif bir bakış açısıyla yaklaşım sergilersiniz.

Zumba sporu daha iyi formda kalmanızı sağlayarak vücudun fit görünmesinde etkili olur. Özellikle kilolu bir bireyseniz hafif bir spor olan zumba ile kilo verme konusunda etkili bir fitness hareketleri yapabilirsiniz. Daha iyi bir vücut, esnek bir yapı için bazı uzmanlar tarafından zumba önerilen bir spor olmaktadır.

Bu spor dalı ile ilgilenmek diğer spor dallarında olduğu gibi güzel yaşam vaat eden bir olay olmaktadır. Özellikle uzun yaşamanın sırrını merak eden insanlara güzel bir cevap olabilecek zumba, hem vücudun rahatlamasını sağlar hem de daha iyi bir yaşam imkanı tanır.

Gün boyu birçok iş ile uğraşırken kolay bir şekilde yorulmaktayız. Bu gibi durumlarda yapılması gereken güzel bir zumba sporudur. Bu sayede daha enerjik bir yapıda olursunuz ve hayatı daha iyi yaşarsınız. Bundan dolayı dans ile yapılan zumba sporu tercihiniz olabilir.

Telefon WhatsApp Harita E-posta