Bize Ulaşın

Wing Tsun

Günümüzde pek çok savunma sanatı bulunmaktadır. Savunma sanatları ile kendini daha iyi bir şekilde korumak ve kendini daha iyi savunan bir birey haline gelmek istemez misin? Wing tsun savunma sanatlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin bir gece yolda yürürken hırsızın takibi altına girdiniz. Hırsız sizin peşinizden gelirken bunu fark ettiniz ve tam geldiğinde öğrendiğiniz savunma sanatını uyguladınız. İşte bu gibi durumlarda savunma sanatlarını öğrenmek önemli bir durum olmaktadır. Çin kökenli bir spor dalı olan wing tsun öğrenerek kendini daha iyi savunmak isteyen herkes Kütahya ilinde bulunan spor akademimize gelerek bizden destek alabilir.

Wing Tsun ile Savunmayı Öğrenin
Wing tsun, dövüş sanatı olarak bilinse de hedefi incelendiğinde savunma sanatı olarak tabir edilmesi daha doğru olmaktadır. Wing tsun, abartılı bir şekilde olmayan sade bir savunma sanatı olarak karşımıza çıkıyor. Amacı, en hızlı şekilde kendini savunabilmek ve rakibi etkisiz hale getirmektir. Herhangi bir tehlike anına karşı en hızlı tepkiyi vermek için doğan wing tsun sayesinde rakibi kısa sürede etkisiz hale getirmek mümkün.

Wing tsun 4 prensip şeklinde ilerler. Bu prensipler yol boş ise ilerle, yapışık kal, gücün karşısında durma ve takip et olmaktadır. Wing tsun spor dalı sinema dünyasında bazı filmler ile tanınmış etkili bir savunma sanatı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Wing tsun savunma sanatı ile birlikte sporcu en hızlı şekilde gösterişli olmayan hareketler ile kendini savunmayı öğrenir. Birkaç basit hareketle rakibin hamlelerine karşı neler yapması gerektiğini ve bu anı nasıl fırsata çevirmesi gerektiğini öğrenerek kendini profesyonel bir şekilde savunabilir. Kütahya Spor Akademisi ile sizde kendinizi savunmayı öğrenmeye hemen başlayın.

Sporcuya Sağladığı Faydalar
Sporcunun beyin gelişimine önemli katkıda bulunan wing tsun sayesinde kişi daha hızlı hareket kabiliyeti kazanır, kendini daha iyi korumayı öğrenir. Bu sayede sporcu herhangi bir tehlikeye karşı nasıl davranış sergileyeceğine hakim olur.

Bir savunma sanatı öğrenmenin en önemli faydası dışarıdaki tehlikelere karşı kendini savunabilmektir. Örneğin dışarıda bir saldırgana denk geldiğinde ne yapman gerektiğini bu spor dalını öğrendiğinde biliyor olacaksın. Bu sayede hem dövüş sanatı öğreneceksin hem de kendini savunabileceksin. Bu da şiddete maruz kalmamanızı sağlayacaktır.

Wing tsun aynı zamanda beyinsel fonksiyonların da gelişmesini sağlar. Bu spor dalı oldukça hızlı ve kısa sürede gerçekleşmesi gereken bir savunma sanatı olarak karşımıza çıkıyor. Antrenmanlar oldukça hızlı olması gerekmektedir. Zaman önemli olduğundan dolayı ne kadar hızlı düşünürseniz sizin için o kadar iyi olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Nokta
Savunma sanatı olarak karşımıza çıkan wing tsun, her ne kadar savunma amaçlı kullanılsa da kötü amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Her zaman kendinizi korumak için veya antrenman yapmak için bu dövüş türünü tercih etmelisiniz.

Telefon WhatsApp Harita E-posta