Bize Ulaşın

Kick Boks

Kick boks, boks ile arasındaki benzerliği ile dikkat çeken bir spor dalı olarak karşımıza çıkıyor. Boks ile aralarında bazı farkları bulunan kick boks, genel olarak boks ile birbirine benzer spor dalları olmaktadır. Kütahya Spor Akademisi olarak sizlere kick boks antrenmanı da sağlıyor, kick boks sporunda gelişmeniz açısından önemli destekler sunuyoruz.

Kick Boks Hakkında Bilgi
Ring üzerinde oynanan kick boks oyununda boks gibi yalnızca yumruk yer almaz. Adından da anlaşılacağı üzere oyunda tekme ve diz hareketleri de bulunmaktadır. Ring üzerinde oynanan kick boks, boks maçına oldukça benzer bir yapıda yer alır. Kick boks aynı zamanda farklı spor dallarına da hizmet vermesiyle ön plana çıkmaktadır.

Boks ile Arasındaki Farkları
Boks ile kick boks arasında çok büyük farklar bulunmamaktadır. Benzerliklerinden bahsetmek gerekirse ikisi de ringte oynanır, yumruk yumruğa dövüş iki sporda da bulunur, benzer kuralları vardır. En önemli farkı kick boksun tae-kwon-do ve boks karışımı bir spor olmasıdır yani yumruğun yanı sıra tekmenin de yer almasıdır.

Nasıl Yapılmalı?
Kick boks dövüş sporuna yeni başlayan bir kişi öncelikli olarak antrenmanlar ile bu işe başlamalıdır. Bu işin anahtar noktası her spor dalında olduğu gibi sabır olmaktadır. Sabırlı bir birey sporu öğrenerek daha kaliteli bir hale gelmektedir. Antrenmanlara katılarak teknikleri öğrenmek ve sonrasında bu teknikler ile profesyonel bir sporcu haline gelmek için Kütahya şehrinde bulunan spor akademisine gelerek en iyi kick boks sporcusu olmaya hak kazanın.

Avantajları Nelerdir?
Kick boks dövüş sanatının pek çok avantajı bulunuyor. Özellikle genç bir sporcuysan kick boks öğrenerek daha elastik bir vücuda sahip olabilir, daha iyi gevşeyebilirsin. Gevşek bir vücut daha az stres ve daha rahat kaslar sağlamaktadır. Kick boksun bir diğer faydası boksta kullanılan kum torbası ile yapılabiliyor olmasıdır. Bu sayede herhangi bir zorluk çekmeden antrenmanlarda boks yapabileceksiniz.

Kick boks, boks sporunda da olduğu gibi insan üzerindeki stresi atarak mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlar. Mutluluk hormonları spor yapan her insanda etkili bir şekilde yayılmaktadır. Bu da kişinin daha mutlu ve daha iyi bir spor yapmasına olanak tanır. Aynı durum kick boksta da geçerli olmaktadır. Bu durumdan dolayı kick boks öğrenen kişiler kendini şanslı hissedebilirler.

Kick boks dayanıklılığı, çevikliği ve koordinasyonu artırır. Fiziksel olarak daha iyi ve daha güçlü görünmenizi sağlayan kick boks sayesinde hem vücutta yer alan karın, bacak, kol gibi pek çok kaslar gelişir hem de daha iyi düşünen bir zihne sahip olma şansını yakalayabilirsin. Kick boksun sağladığı bir diğer fayda ise zayıflamak isteyenler için güzel bir tercih olmasıdır. 1 saat boyunca kick boks sporu ile ilgilenen bir sporcu 800 kaloriye kadar kalori harcayabilir.

Telefon WhatsApp Harita E-posta