Bize Ulaşın

Yeni Başlayanlara Boks Eğitimi

Yumruk yumruğa spor yapmak isteyenler için harika bir tercih olan boks, birçok kişi için etkileyici bir spor dalıdır. Boks eldivenleri ile yapılan spor, dünya üzerinde ünlü boks maçları ile daha popüler hale gelmiştir. Boks yapmaya yeni başlayanlar için en iyi boks antrenmanı yavaş yavaş kademeli bir artış içerisinde olmalıdır.

Antrenmanın dozunu bir anda artırmak hem vücudu zorlar hem de daha çok sorun oluşturur. Her sporda olduğu gibi boksta da küçükten büyüğe doğru hedefe yaklaşmak gerekir. Bu bağlamda yapılması gereken pek çok şey bulunur. Boks daha eğlenceli zaman geçirmeyi ve kendinizi savunmayı öğretir.

Yeni Başlayanlar için Boks Antrenmanı
Boks, hem stres atmak için güzel bir spor hem de aksiyon dolu anlar sunabilir. Boks yapmak için size bir kum torbası gerekiyor. Bunun için ya satın almalısınız ya da spor salonuna gitmelisiniz. Kum torbasının önüne geldikten sonra ayağınızı sabit tutarak 30 saniye boyunca kum torbasına yumruk atın. Kütahya ilinde yer alan firmamız bu konuda yeni başlayan sporculara destek sağlıyor.

Sonraki 30 saniye kum torbasının yukarısına doğru yumruk atın, yine sabit bir şekilde durun. Sonraki 30 saniye olduğunuz alanda koşarak yumruk atın. Diğer 30 saniyelik süreçte ise çömelip kalkarak yumruk atma hareketlerini tekrarlayın. Sonrasında ayaklarınızı yere sabitleyip en güçlü yumrukları atmaya çalışın. Son aşamada hızlı bir şekilde bu işlemi deneyin.

Bu işlemleri tekrarladığınızda biraz dinlenin ve 1-2 kez daha aynı işlemi uygulayın. Bu sayede ilk antrenmanınız başarılı bir şekilde tamamlanmış olacak. Bu antrenman tekniği ile boks tekniklerini biraz kavramış olup kendinizi deneyimlemiş olacaksınız. Boks antrenmanı ile birlikte yalnızca sırt ve omuzlar değil aynı zamanda bacaklar da çalışır. Zamanla vücudunuzun güçlendiğini ve kas yaptığınızı fark edeceksiniz.

Boksa Yeni Başlayanların Bilmesi Gereken Detaylar
Boks hayatınızın başında ilk olarak temel hareketlerden başlamanız tavsiye edilir. Sabır buradaki en önemli şeydir. Sabırlı olursanız en en iyi şekilde çalışırsanız kısa sürede başarıya ulaşırsınız. Önemli olan bir diğer konu ise kendinize güvenmek ve motivasyon sağlamaktır. Motive olursanız bu konuda etkili sonuçlar ortaya koyabilirsiniz.

En başında da dediğimiz gib en önemlisi sabır ve aralıklı bir şekilde çalışmaktır. Uzun bir aralık vermeden her gün gerektiği kadar çalışmak hem kas sağlar hem de hedefinize ulaşmada etkili bir rol oynar. Daha etkili bir antrenman için Kütahya Spor Akademisi’ne gelebilirsin.

Boks Yapmanın Faydaları
Boks yapmak kasların gelişimine katkı sağlarken özellikle sırt, bacak ve kol kaslarının da güçlenmesinde önemli bir avantaj sunar.
İnsan vücudundaki stresi azaltan boks, gerginliği alır ve rahatlamaya olanak tanır.
El ve göz koordinasyonunun gelişmesinde önemli rol oynar.
Vücut üzerindeki yağın azalması ve kas kütlesinin artması ile birlikte güçlenmeyi sağlar.
Psikolojik açıdan rahatlatan boks, mutluluk hormonlarının salgılanmasında etkilidir.

Telefon WhatsApp Harita E-posta