Bize Ulaşın

Crossfight

Kaslı bir vücuda sahip olmak, güçlü bir birey olmak, sporları daha hızlı bir şekilde yapmak ve hemen yorulmamayı kim istemez ki? Uzman bir dövüşçü olmak için çok iyi bir çalışma sürecinden geçmeli, sabırlı olmayı öğrenmelisin. Birçok sporcu bu yollara gelmek için 40 fırın ekmek yedi. Güçlü, dayanıklı ve çevik bir vücut için gereğinden fazla emek vermeli, kendini çok yormadan en uygun şekilde gelişmelisin. Bu konuda sana yardımcı olan Kütahya Spor Akademisi, CrossFight eğitimi veriyor.

Crossfight Nedir? Nasıl Yapılır?
Adı ile benzerliğinden dolayı CrossFit ile karıştırılan Crossfight, 2 sözcüğün bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. Türkçe adıyla çapraz dövüş olarak çevrilen dövüş sanatı, 5 temel savunma sanatı eşliğinde yapılmaktadır. Sporun amacı sağlıklı ve formda kalmak ve daha güçlü bir birey haline gelmektir. Spor sayesinde hem kendinizi savunabileceksiniz hem de etkili bir dövüşçü olabileceksiniz.

Avantajları Neler?
Crossfight, kendini daha iyi savunmayı sağlamaktadır. Örneğin yolda yardıma muhtaç birine yardım etmek amaçlı veya size saldıran bir kişiye uygulamak amaçlı öğrendiğiniz teknikleri deneyerek daha iyi bir savunma sağlayabilirsiniz. Crossfight, savunma mekanizmanızı geliştirerek sizi daha güçlü bir birey yapar.

Bu sporun kattığı bir diğer fayda ise hız olmaktadır. Dövüş yaparken hızlı düşünmek gerekir. Özellikle rakibin yapacağı her hamleyi hemen hesaplamak ve buna göre erken önlem almak çok önemli bir olay olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı bu dövüş sanatı ile hem daha hızlı olmayı öğreneceksiniz hem de rakibinizi daha iyi alt edeceksiniz.

Denge ve dayanıklılık sporun sağladığı bir diğer avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Spor ile uğraşan bireylerin denge mekanizması gelişirken aynı zamanda daha dayanıklı ve daha güçlü bir birey haline gelir. Bunun yanı sıra kaslı bir birey olan sporcular, birçok işlerini daha kolay halledebilir bir şekilde yapabilecek.

Özel bir dövüş sanatı olan crossfight, stresin azaltılmasında önemli bir rol oynuyor. Savunma mekanizmasının gelişmesi amacıyla yapılan bu dövüş sanatı vücudu geliştirirken aynı zamanda stres atmanızı sağlıyor. Bununla beraber vücudunuz mutluluk hormonları salgılamaya başlıyor. Bu da sporun mutluluk yapıcı bir etkisi olduğunu göstermektedir. Kısacası bu sporu yapmak hem stresi ve gerginliği alır hem de sizi daha mutlu bir birey haline getirir. Kütahya şehrinde yer alan ekibimiz bu konuda sizlerin stresini alıyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Dünya üzerinde yer alan birçok dövüş sanatının amacı kendinizi daha iyi savunmaktır. Bundan dolayı diğer dövüş sanatlarında olduğu gibi bu dövüş sanatında da amacınız kendinizi daha iyi korumak, başkasına zarar vermemek olmalı. Bunun yerine zarar gören bir kişiyi korumak sizin vazifeniz olmalıdır. Bu politika ile dövüş sanatı öğrenirseniz hem insanlara yardımcı olursunuz hem de kendinizi korursunuz.

Telefon WhatsApp Harita E-posta