Bize Ulaşın

Kütahya Taekwondo Kursu

Taekwondo ve karate birbirine benzer 2 farklı dövüş tekniğidir. Dünya üzerinde çeşitli turnuvaların düzenlendiği bu 2 dalın insanlara sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Karate, silahsız savaş sanatı olarak bilinir. İlk olarak Japonya’da doğan karate, zamanla dünyaya yayılmış popüler bir spor dalı haline geldi. Karatede beyaz, sarı, turuncu, yeşil, mavi, kahverengi ve siyah kuşak bulunur. Beyaz kuşak yeni başlayanlar için kullanılan bir kuşak iken siyah kuşak en üst karateciler için kullanılır. Karate Türkiye’ye 1962 yılında giriş yapmış bir dövüş sanatıdır.

Taekwondo hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse ilk olarak Kore’de ortaya çıkmış bulunuyor. Karate ile benzerliği bulunan taekwondo, dünya geneline hızla yayılmış bir diğer dövüş sanatı olarak karşımıza çıkıyor. El ve ayak vuruşları ile yapılan taekwondo, vücut gelişimi için olumlu katkılar sağlamaktadır. Tekvandoda beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve siyah renk kuşaklar bulunur. 15 yaşından küçük çocuklar en üst seviyeye ulaştıklarında özel bir ünvan sahibi olur.

Türkiye’de 20. yüzyıldan beri tae kwon do ve karate kursları ile ilgili pek çok olumlu adım atılmaktadır. Ülkemizde bu zamana kadar dünya şampiyonası çıkan birçok karate ve taekwondocuda bulunur. Karate ve taekwondonun popüler hale gelmesiyle birlikte karate ve taekwondo kursları da birçok bölgede açılmış bulunmaktadır. Karate ve taekwondonun çocuklar ve yetişkinler üzerinde pek çok olumlu yanı bulunur. Kütahya'da Taekwondo, Kick Box ve Karate konusunda eğitim veren bir kurum.

Karatenin Sağlığa Olumlu Etkileri
Karate, selamla başlayıp selamla bitirilen saygılı bir spor dalı olarak bilinir. Zarar verme amacı gütmeyen karate, spor amaçlı yapılmaktadır. Karatenin pek çok olumlu faydası bulunur. Bu faydalardan birisi karatenin beynin zihinsel gelişimini olumlu yönden etkilemesi ve bedenin daha iyi gevşemesini sağlamasıdır. Karatenin bir diğer faydası vücudun esneklik kazanması ve fit bir görünüme sahip olmasına olanak tanımasıdır. Yani karate yapmak hem insanı ideal kiloda tutar hem de daha rahat hareket etme imkanı sağlar.

Karate, mutluluk hormonlarını salgılayan ve kasların gevşemesini sağlayan önemli bir spor olmaktadır. Bu durum karate sporunu uygulayan bir kişi için olumlu avantajlar sağlar. Örneğin kişi hayatına olumlu açıdan bakar ve pozitif bir yaklaşım sergiler. Genel olarak herkese karşı gülümser ve mutlu bir hayat sürer.

Taekwondonun Faydaları
Taekwondonun bu sporu yapanlar için pek çok faydası bulunur. Bu faydalardan birisi vücut esnekliğini artırmasıdır. Spor yapmayan bir kişi vücudunu çok fazla gevşetemez fakat taekwondo hareketleri yapan bir kişi bacaklarını rahatlıkla açabilir ve akrobatik hareketler yapabilir. Bu da hem rahat bir şekilde gevşemeyi sağlar hem de daha iyi esneme hareketleri yapmaya olanak tanır. Tekvandonun insan sağlığı için önemli olan diğer etkileri kas gücünü artırması, beden üzerinde daha geniş bir kontrol sağlaması, koordinasyon ve denge yeteneklerini geliştirmesi gibi pek çok fayda yer alır.

Hemen Kütahya şehrinde bulunan spor akademimize uğrayarak siz de en iyi taekwondo eğitimlerini bizden alın.

Telefon WhatsApp Harita E-posta