Bize Ulaşın

Boks

Zaman zaman insanlar yaşadığı yoğun stresten dolayı rahatlamak ister. Özellikle yoğun bir iş hayatı olan veya sınav stresi yaşayan insanlar için çeşitli sporlar önerilmektedir. Özellikle dövüş sporları stres atmak için büyük bir kaynak olmaktadır. Kütahya Spor Akademisi sporcuların profesyonel bir boksör olabilmesi için onlara en iyi eğitimi sunuyor.

Boks Nedir?
O heyecan verici boks maçlarını izlemiş ve o anı hissetmiş, adeta yaşamış olmalısınız. Profesyonel bir boksör olup boks maçına çıkmak istemez misin? Kendini bu alanda geliştirmek için verdiğimiz boks eğitimleri ile en iyi yerlere gelmeni sağlıyoruz. Antrenman yaparak boksta etkili bir sporcu olabilirsin.

Boks, bir ring alanında 2 boksörün hakem gözetiminde karşılıklı olarak yumruklaştıkları bir dövüş sporudur. Belirli kurallar çerçevesinde oynanan boks maçlarında amatör bokslar 227 gram, profesyonel boksörler 170 gram ile 283 gram arasında değişiklik gösteren eldivenler kullanır. Amatör boksörler atlet ve şort ile maça çıkarken profesyonel boksörler yalnızca şort ile ringe çıkar.

Nasıl Yapılır?
Boks dövüşü kare şeklinde yapılan bir ringde oynanır. Ring alanında kırmızı, mavi ve beyaz tarafsız köşeler bulunur. Boksörler yumruk yumruğa savaş yapar ve oyunu bu şekilde oynarlar. Yeni başlayan bir boksör bu konuda profesyonelleşmek için antrenman yapmalıdır.

Boks sporunda başlıca vuruş biçimleri arasında direkt yumruk, sağ kroşe, sol kroşe, sağ dış el yumruk, sol dış el yumruk, sağ direkt, sol direkt, aparkat, swing ve dış el yumruk bulunur. Sporcular yumruk dışında herhangi bir vuruş yapmamalıdır.

Profesyonel Bir Boks Sporcusu Nasıl Olunur?
Profesyonel bir şekilde boksör olmak için iyi çalışmak gerekir. Önemli olan temel unsur sabır olarak karşımıza çıkıyor. Boksa başlarken öncelikli olarak antrenmanların yapılması gerekir. Kaliteli bir antrenman için sıkı bir çalışma yapılmalıdır. Boks öğrenmek bir anda gerçekleşecek bir olay değildir. Yavaş yavaş olmaktadır.

Boks antrenmanı için öncelikli olarak bir kum torbası gerekiyor. Kum torbası üzerine yapacağınız çeşitli hareketler ile boksta profesyonelleşebilir, daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Kütahya şehrinde bulunan akademimiz sayesinde boks şampiyonalarına çıkacak kadar profesyonel bir eğitim alın.

Neden Yapılmalı?
Boks, adeta stres atmak için tercih edilebilen bir spor olabilir. Tabii bu antrenman için geçerli olmaktadır. Kum torbasına vurarak üzerinizdeki stresi atmak boksun sağlığa olumlu etkisi olarak görülür. Çünkü kum torbasına vuran boksörler üzerindeki gerginliği atarak rahatlar ve mutluluk hormonlarının salgılanmasına neden olur. Bu sayede üzerindeki stres yükünü kaldırmış hale gelir.

Boksun insanlara sağladığı bir diğer fayda güçlü bir vücut sağlamasıdır. Siz de profesyonel boksörler gibi güçlü kaslara, daha iyi bir vücuda sahip olmanın hayallerini kuruyorsanız doğru yerdesiniz. Boks yalnızca kolları değil karın kaslarının ve vücudun diğer bölgelerinin de güçlenmesini sağlamaktadır.

Telefon WhatsApp Harita E-posta